Ta' med til en sand festfilm for både børn og voksne i din hjemmebiograf
Animationsfilmen Trolls på verdensturné er film nummer to om de små trolde med pangfarvet strithår, der er baseret på de danske Gjøl-trolde.
’Trolls på verdensturné’ kan ses på Blockbuster.dk:![]()
Denne gang udvides Trolls-universet, da Poppy, Kvist og de andre pop-trolls opdager, at de faktisk ikke er de eneste trolde på jorden.
Der er mange, mange flere - og de er alle inddelt efter deres egen musikgenre - fra heavy metal over techno til country.
Da alle troldenes sikkerhed dog pludselig er i fare, bliver det Poppy og Kvists opgave at forene alle verdens trolde i harmoni - men det er sværere end som så.
'Trolls på verdensturné' er den oplagte film til at samle hele familien til i hjemmebiografen!
Brugere på kino.dk giver herunder filmen deres anbefaling og stjerner med på vejen:
★★★★★
- En sand festfilm for både børn og voksne! Det er en film med masser af sang, som også har et vigtigt budskab. (Confetti-World)
★★★★
- Mine børn på 5 og 7 år var opslugt og grinede også undervejs. (Eva)
- Jeg elsker denne film så meget. Jeg tror, at mange mennesker vil sige det samme, især musikentusiaster som mig. Lad os starte med det grundlæggende - karaktererne og deres stemmeskuespillere er utrolige (…) Farverne og animationerne er alle søde. (Alexandra)
Se ’Trolls på verdensturné’ på Blockbuster.dk her.